FIO 2015 – 2016 „Aktywni mieszkańcy”

Biuro Porad Obywatelskich od maja 2015 r. realizuje projekt „Aktywni mieszkańcy” dzięki dotacji uzyskanej z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – konkurs FIO 2015 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców Warszawy do wyrażania opinii oraz włączenia się w opracowanie propozycji zmian wybranych przepisów lokalnego prawa mieszkaniowego m.st. Warszawy.

Dążymy do tego, żeby władze m.st Warszawy wprowadziły korzystniejsze przepisy dla lokatorów mieszkań komunalnych i socjalnych znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji.

Od czerwca 2015r. nasze propozycje konsultujemy z mieszkańcami Warszawy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami zmian w przepisach miejscowego prawa lokalowego kwestionariusza zmian.

Zainteresowanych wyrażeniem opinii nt. proponowanych zmian, zabraniem głosu przez osoby, które są bezpośrednio dotknięte negatywnymi konsekwencjami obowiązywania wymienionych lub podobnych przepisów lokalnego prawa mieszkaniowego lub których bliscy, znajomi znaleźli się lub mogą się znaleźć w takiej sytuacji, zapraszamy od czerwca 2015 r. do Biura Porad Obywatelskich lub jednego z dziewięciu dzielnicowych punktów porad: Bielany, Mokotów, Praga Północ, Praga Południe, Śródmieście, Targówek, Ursus, Wawer i Wola.

Adresy BPO i dzielnicowych punktów oraz godziny przyjęć mieszkańców Warszawy znajdują się na w zakładce „Jak skorzystać z pomocy BPO”

Ponadto opinie, propozycje zmian, także innych niż wymienione wyżej, przepisów lokalnego prawa mieszkaniowego można wyrazić wypełniając ankietę oraz na Facebooku w formie otwartych komentarzy, kliknięć Lubię to!

Zapraszamy! Każdy głos może pomóc w poprawieniu sytuacji wielu osób i rodzin, które nie ze swojej winy ponoszą poważne konsekwencje niekorzystnych przepisów lokalnego prawa mieszkaniowego.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.