Konsultacje społeczne

Od czerwca 2015 r. prowadzimy otwarte dla wszystkich mieszkańców Warszawy konsultacje społeczne dotyczące potrzeby zmiany niektórych lokalnych regulacji prawnych niekorzystnych dla mieszkańców lokali komunalnych i socjalnych.

Skala zgłaszanych do Biura Porad Obywatelskich problemów oraz ich wpływ na sytuację wielu osób i rodzin zajmujących mieszkania wynajmowane od Miasta stanowiły impuls do szczegółowej analizy warszawskich uchwał regulujących politykę mieszkaniową. Uważamy, że zmiana co najmniej kilku przepisów może uchronić wiele osób i rodzin przed utratą mieszkania.

Biuro Porad Obywatelskich podjęło inicjatywę nagłośnienia skutków obowiązywania niektórych niekorzystnych przepisów w polityce mieszkaniowej m.st. Warszawy oraz sformułowania propozycji zmian. Zanim przedstawimy nasze propozycje władzom Miasta, poddajemy je pod ocenę mieszkańców Warszawy.
Zachęcamy do zapoznania się z opisem wybranych problemów i propozycji zmian znajdujących się w opisie projektu FIO. Propozycje zmian w lokalnej polityce mieszkaniowej m.st. Warszawa – czerwiec 2015 r.). Każdy może zagłosować za lub przeciw prezentowanym rozwiązaniom. Zachęcamy do zgłaszania innych problemów w obszarze warszawskiej polityki mieszkaniowej, takich którymi warto się zająć.

Zainteresowanych wyrażeniem opinii nt. proponowanych zmian, osoby bezpośrednio dotknięte negatywnymi konsekwencjami obowiązywania wymienionych lub podobnych przepisów lokalnego prawa mieszkaniowego lub których bliscy, znajomi znaleźli się lub mogą się znaleźć w takiej sytuacji, zapraszamy do Biura Porad Obywatelskich lub jednego z dziewięciu dzielnicowych punktów porad (adresy BPO i dzielnicowych punktów znajdują się w zakładce Kontakt z nami). Opinie, komentarze, własne propozycje zmian i innych niż przedstawione problemów mieszkańców lokali komunalnych i socjalnych można zgłaszać również na profilu BPO na Facebooku
Konsultacje są prowadzone w ramach projektu ?Aktywni mieszkańcy? finansowanego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ? konkurs FIO 2015 Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Możliwość komentowania została wyłączona.