Poszukujemy Wolontariuszy!

Biuro Porad Obywatelskich w Warszawie poszukuje wolontariuszy do projektu ?Senior-aktywny obywatel?.

Czym się zajmujemy?
Działalność Biura Porad Obywatelskich polega głównie na  świadczeniu nieodpłatnych porad – informacji prawnej w sprawach różnego typu. Są to kwestie m. in. mieszkaniowe, zadłużeń, świadczeń i inne.
Projekt ?Senior-aktywny obywatel? dotyczy aktywizacji społecznej osób starszych. W ramach projektu zostanie m.in. uruchomione stanowisko komputerowe przy którym wolontariusz będzie uczył zainteresowane osoby tego, jak korzystać z komputera i Internetu.

Kogo szukamy?
Ogłoszenie skierowane jest do osób zarówno młodych jak i seniorów-tych, którzy mają chęć wesprzeć  pracowników Biura i mają możliwość odbywania wolontariatu stałego w wymiarze min. 4 godzin tygodniowo.

Co możemy Ci zaoferować?
W Biurze Porad Obywatelskich pracują przeszkoleni doradcy z wieloletnim doświadczeniem. Praca w takim zespole, w którym panuje przyjazna atmosfera skutkuje oprócz satysfakcji z udzielonej pomocy oraz poznaniem nowego środowiska pracy zdobyciem doświadczenia zawodowego, które może być szczególnie istotne dla studentów prawa, administracji oraz takich kierunków jak np. resocjalizacja czy socjologia. Jeśli krąg Twoich zainteresowań jest inny- świetnie, możesz wesprzeć nas w innych dziedzinach. Znasz się na komputerach, nieźle radzisz sobie z grafiką lub jesteś biegły w Excelu? Możliwości współpracy są nieograniczone, każdy może wnieść istotny wkład w sprawne działanie Biura Porad.

Jaki jest zakres obowiązków wolontariusza?
Wolontariusz jest osobą pierwszego kontaktu ? rozmawia z klientami biura, informuje o sposobach i zasadach zapisów. Istnieje też możliwość uczestniczenia w poradach udzielanych klientom, a w miarę doświadczenia pracy w BPO – udziela porad klientom (po skonsultowaniu z doświadczonymi doradcami). Dodatkowo wykonuje inne bieżące zadania. Wykonując powierzone mu zadania wolontariusz stale wspierany jest przez doradców oraz opiekuna wolontariuszy.

Projekt ?Senior ? aktywny obywatel? jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

Możliwość komentowania została wyłączona.